Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Lhůta na podání daňového přiznání je do 31. ledna 2020

Daňové přiznání se podává pouze jednou, výjimkou je pokud nastane změna skutečností, která ovlivňuje vyměření daně.

Přiznání k dani z nemovitých věcí je potřeba podat nejpozději do pátku 31. ledna 2020. Přiznání by neměli zapomenout podat zejména poplatníci, kteří v roce 2019 nově nabyli do svého vlastnictví pozemek, zdanitelnou stavbu nebo bytovou či nebytovou jednotku. Také ti poplatníci, kteří nemovitou věc darovali, prodali nebo jinak pozbyli, musí tuto skutečnost oznámit finančnímu úřadu. Pokud jim ještě nějaká nemovitá věc v kraji zbyla, podají dílčí daňové přiznání. Pokud všechny své nemovité věci v daném kraji v roce 2019 pozbyli, doručí na finanční úřad písemné oznámení o této skutečnosti.

Povinnost podat daňové přiznání mají také poplatníci, kteří na v minulosti přiznané nemovité věci provedli přístavbu, nástavbu nebo ji částečně zlikvidovali, pokud na základě těchto změn současně došlo ke změně druhu nebo výměry pozemku, případně zvýšení nadzemních podlaží a podobně. Změnou rozhodnou pro stanovení daně je také změna výměry parcely na základě obnovy katastrálního operátu. Dále je nutné upozornit, že i část budovy nebo inženýrské stavby, je-li dokončená a užívaná, je předmětem zdanění.

Formulář daňového přiznání je možné stáhnout na webu finanční správy.

Koho se povinnost podat daňové přiznání naopak netýká?

Povinnost podat daňové přiznání nemá poplatník, který podával daňové přiznání v uplynulých letech a nezměnily se u něj skutečnosti rozhodné pro stanovení daně. Změna místního koeficientu, který si určuje pro každý rok obec nebo změna ceny půdy, také není důvodem pro podání daňového přiznání. Správce daně tyto změny automaticky zohlední při výpočtu daně na aktuální rok.

Zdroj: www.financnisprava.cz                 

 

Pokud plánujete vy nebo někdo z vašeho okolí nákup či prodej nemovitosti, jsme vám k dispozici, napište mi nebo zavolejte :) 

Také zhotovíme rychle odhad tržní ceny nemovitosti - jak při prodeji, tak i pro notáře a dědické řízení.

 

>>>NAŠE SLUŽBY<<<

  

Iveta Blašínová
Certifikovaný realitní makléř a odhadce nemovitostí

Těším se na spolupráci a jsem k vašim službám 
na telefonu +420 604 202 967

 

Vytvořit poptávku

Rozšířené hledání


Typ nabídky

Upřesnit


Cena a plocha

m2
m2

Kraj a lokalita


Rozšířené hledání


Typ nabídky

Upřesnit


Cena a plocha

m2
m2

Kraj a lokalita


Máte otázku?