Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Úterý 31. ledna 2023 je posledním dnem pro podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2023.

Kdo podává daňové přiznání?

To by neměli zapomenout zejména ti poplatníci, kteří v roce 2022 nově nabyli do svého vlastnictví pozemek, zdanitelnou stavbu nebo bytovou či nebytovou jednotku nebo pokud zaevidovali krajinný prvek na svém pozemku. Také ti, kteří nemovitou věc darovali, prodali nebo jinak pozbyli, musí tuto skutečnost oznámit finančnímu úřadu. Pokud jim ještě nějaká nemovitá věc v kraji zbyla, musí také podat daňové přiznání. Pokud všechny své nemovité věci v daném kraji v roce 2022 pozbyli, doručí na finanční úřad písemné oznámení o této skutečnosti.

Povinnost podat daňové přiznání mají také poplatníci, kteří na v minulosti přiznané nemovité věci provedli přístavbu, nástavbu nebo ji částečně zlikvidovali, pokud na základě těchto změn současně došlo ke změně druhu nebo výměry pozemku, případně zvýšení nadzemních podlaží a podobně. Změnou rozhodnou pro stanovení daně je také změna výměry parcely na základě revize katastru nemovitostí. Dále je nutné upozornit, že i část budovy nebo inženýrské stavby, je-li dokončená a užívaná, je předmětem zdanění.

Kdo nepodává daňové přiznání?

Poplatník, který podával daňové přiznání v uplynulých letech, a nezměnily se u něj skutečnosti rozhodné pro stanovení daně. Změna koeficientu, který si určuje pro každý rok obec nebo změna průměrné ceny pozemku, také není důvodem pro podání daňového přiznání. 

Je-li jedinou změnou ve vztahu k nemovité věci k 1. 1. 2023 změna koeficientu – daňové přiznání se nepodává, správce daně tyto změny automaticky zohlední při výpočtu daně na aktuální rok sám.  

Formulář daňového přiznání je možné stáhnout na webu finanční správy.

>>Vyhledávání koeficientů pro podání k dani z nemovitých věcí<<

Zdroj: www.financnisprava.cz              

 

Pokud plánujete prodej nemovitosti, jsme vám k dispozici, napište mi formulář níže nebo zavolejte :) 

Umíme prodat nemovitost za nejvyšší tržní cenu.

Zhotovíme vám rychle odhad tržní ceny nemovitosti - jak při prodeji, tak i pro notáře a dědické řízení.

 

>>>NAŠE SLUŽBY<<<

  

Iveta Blašínová
Certifikovaný realitní makléř a odhadce nemovitostí

Těším se na spolupráci a jsem k vašim službám 
na telefonu +420 604 202 967

 

Vytvořit poptávku

Rozšířené hledání


Typ nabídky

Upřesnit


Cena a plocha

m2
m2

Kraj a lokalita


Rozšířené hledání


Typ nabídky

Upřesnit


Cena a plocha

m2
m2

Kraj a lokalita


Máte otázku?