Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

         

    Zhotovíme rychle ocenění vaší nemovitosti

 

 

Tržní odhad ceny nemovitosti při prodeji  –  prodáváte nemovitost a potřebujete znát reálnou cenu vaší nemovitosti, rádi vám pomůžeme.

Stanovit dobře cenu nemovitosti je základním krokem pro úspěšný prodej nemovitosti. Podhodnocení může znamenat jistou ztrátu, ale i nadhodnocení může prodej zkomplikovat. Opakované zlevňování působí na zájemce o koupi podezřele a může od koupě i odrazovat.

Vyhotovíme odhad obvyklé ceny pro potřeby notářské kanceláře při dědickém řízení vzhledem k tomu, že byla zrušena v roce 2014 dědická daň pro fyzické osoby, není nutný znalecký posudek a mohou vám odhad ceny nemovitosti vyhotovit v realitní kanceláři.

Pro naše klienty je služba ZDARMA. Klientem je pro tyto účely míněn zákazník, který po stanovení tržního odhadu ceny nemovitosti bude tuto nemovitost prodávat prostřednictvím naší RK.

Ceník pro ostatní zákazníky:
Cena za výše uvedené služby je u bytu 700 - 1 000 Kč a u stavby 1 000 - 1 500 Kč + cestovní náklady.

Máte zájem o ocenění vaší nemovitosti nebo o bližší informace?

 

 Napište nám zprávu do formuláře níže nebo zavolejte na tel. 604 202 967  

 

Máme zkušenosti s prodejem nemovitostí od roku 2008 a také živnostenské oprávnění -  "Oceňování majetku pro věci nemovité" a využíváme specializované databáze, cenové mapy s porovnávacím přístupem.

Máme k dispozici informace, které v inzerci nenajdete – historii nabízených nemovitostí dle parametrů v čase a v dané lokalitě, jejich množství, jak dlouho se prodávali a za jakou cenu.

Tržní hodnotu nemovitosti ovlivňuje mnoho faktorů – velikost, stáří a stav nemovitosti, poloha a lokalita, sousedé, situace na trhu, stabilita či rozkolísanost trhu, územní plánování, nabídka a poptávka v regionu.

Pokud potřebujete znalecký posudek pro jednání u soudu, u jiných orgánů nebo institucí, vyhotoví vám jej soudní znalec. Zde je odkaz na komoru soudních znalců https://kszcr.cz/prehled-znalcu.html

Jak si sami můžete určit tržní cenu nemovitosti při prodeji?

Pokud budete chtít srovnávat vaší nemovitost s ostatními v inzerci je důležité v prvé řadě přistupovat s odstupem a pohledem kupujícího. Udělat si seznam faktorů, které ovlivňují cenu – velikost bytu nebo domu, lokalita, v kterém patře se nachází byt (přízemí a poslední patro snižuje cenu), orientace a výhled z oken (slunný byt či tma v domě), lodžie a balkon a terasa zvyšují cenu, dům bez výtahu, sídliště nebo okrajová část města, sousedé a pověst lokality, panelový nebo cihlový dům, rozsah rekonstrukce nebo původní stav nebo revitalizace celého domu. Dále také ovlivňuje cenu občanská vybavenost, zaměstnanost v regionu resp. pracovní příležitosti, zeleň v okolí, uzemní plán.

Z inzerce na serverech můžete sledovat nabídku srovnatelných nemovitostí, ale ceny mohou být zavádějící. Nelze již vyčíst z inzerce v krátkém časovém úseku poptávku v dané lokalitě a cenu, za kterou se prodej těchto nemovitostí ve skutečnosti realizoval. Leckdy až po několika týdnech zaznamenáte, snížení ceny u porovnávané nemovitosti nebo se už inzerát nezobrazuje, může být prodána nebo nabídka nezrealizovaného prodeje ukončena.

Důležité při srovnávání je mít nadhled a posuzovat vaši nemovitost jako zboží, nikoliv jako váš domov, který prodáváte a máte k němu osobní vazby.  Toto bývá často pro vlastníka nemovitosti velmi těžké a při určování tržní ceny nemovitosti velmi zavádějící.

Dalším zavádějícím faktorem je počítat cenu prodávané nemovitosti podle toho za kolik jste jí koupili a kolik vás stála větší nebo menší rekonstrukce nebo kolik peněz potřebujete.

 Vaše nemovitost musí být konkurence schopná. Důležité je, v čem je vaše nemovitost lepší a kde jsou nedostatky oproti nabídce ostatních nemovitostí a upravujete podle toho požadovanou cenu. Nejlevnější nemusí být to nejlepší, ale nejdražší zas nemusí být prodejné. Proto je nutné sledovat nabídku v delším časovém úseku, týdnů či měsíců. Vaše nemovitost má jen takovou cenu, jakou je kupující ochoten zaplatit. Prodat nemovitost za nejvyšší možnou tržní cenu můžete také v AUKCI.

 

Chcete vědět více?

Napište nám zprávu do formuláře níže nebo zavolejte na tel. 604202967. Jsme vám plně k dispozici a těšíme se na spolupráci 😊     

Za IMB reality Iveta Blašínová                                

 

Vytvořit poptávku

Rozšířené hledání


Typ nabídky

Upřesnit


Cena a plocha

m2
m2

Kraj a lokalita


Rozšířené hledání


Typ nabídky

Upřesnit


Cena a plocha

m2
m2

Kraj a lokalita


Máte otázku?